Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Charakterystyka i wykorzystanie olejowosków do drewna
Drewno jest najpopularniejszym materiałem naturalnym wybieranym do prac wykończeniowych oraz wykonywania różnego typu elementów łączących w sobie charakter dekoracyjny i użytkowy. Ze względu na swoją specyfikę jego powierzchnia musi być jednak zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych. Szczególne cenione są te rozwiązania, które nie wpływają na zmianę jego faktury, a jednocześnie gwarantują dobrą ochronę i podkreślają zalety drewna.
Dlaczego stosowanie olejowosków to dobry sposób ochrony drewna?
Powierzchnia surowego drewna jest w znacznym stopniu narażona na działanie wody i wilgoci, a także powstawanie trwałych zabrudzeń oraz pojawianie się uszkodzeń mechanicznych występujących wskutek nacisku lub rysowania czy ścierania się materiału. Tradycyjne sposoby ochrony takie jak lakierowanie prowadzą do trwałej zmiany wyglądu przez stworzenie warstwy, która jest wprawdzie dobrym zabezpieczeniem przed czynnikami zewnętrznymi, lecz niestety również w znacznym stopniu redukuje walory płynące z naturalnych właściwości drewna. Sposobem na uniknięcie ryzyka zniszczenia powierzchni w miejscach narażonych na szczególnie intensywną eksploatację przy zachowaniu doznań oferowanych przez bezpośredni kontakt z litym drewnem może być zastosowanie olejowosku do podłóg drewnianych. Preparaty tego rodzaju łączą w sobie zalety korzystania zarówno z wosku, jak i z oleju, a przy tym są wygodne w aplikacji oraz stosunkowo szybko od momentu nałożenia uzyskują parametry pozwalające na rozpoczęcie użytkowania pomieszczenia.
Co daje użycie olejowosku?
Olejowoski działają na drewno dwutorowo, z jednej strony wnikając w strukturę materiału i blokując możliwość przedostawania się między włókna zabrudzeń, cieczy oraz innych niepożądanych substancji, a z drugiej wytwarzając na powierzchni warstwę zabezpieczającą, która ogranicza możliwość uszkodzenia mechanicznego, a także ułatwia utrzymanie czystości. Warto pamiętać, że olejowoski sprawdzą się nie tylko na desce podłogowej czy parkiecie, ale także na drewnianych parapetach, blatach kuchennych, łazienkowych, jak również boazeriach i innych elementach wykonanych z litego drewna. Nadają się też znakomicie do zabezpieczania mebli. Olejowoski są dostępne w ofercie firmy Madrona.pl z Sycowa sprzedającej wyroby Fiddes & Sons.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana