Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak dobrać odpowiednie wiertło do danego materiału?
Możliwość wykonywania otworów jest niezbędna w przypadku obróbki różnych materiałów, ponieważ umożliwiają one zarówno przygotowanie elementów do montażu, jak i pełnią funkcje związane z przeznaczeniem konkretnego wyrobu, np. służąc do tworzenia kanałów służących do chłodzenia, smarowania czy osadzania rozmaitych podzespołów. Operacja wiercenia wymaga jednak użycia nie tylko odpowiedniego urządzenia, ale także dobrze dobranych wierteł.
Co warto wiedzieć o wiertłach do drewna?
Przygotowywanie otworów w przypadku drewna wymaga posługiwania się odpowiednimi narzędziami stolarskimi. W sklepie internetowym Karolewscy.pl można znaleźć szeroki wybór wierteł przeznaczonych do różnych zadań. Dostępne są wiertła służące do wykonywania otworów o niewielkich średnicach i wiertła kręte, które mają umieszczoną na swym końcu część skrawającą mającą postać dwóch ostrzy nachylonych pod kątem w stosunku do powierzchni materiału. Wióry są odprowadzane przez znajdujący się na obwodzie wiertła spiralny rowek. Jeżeli potrzebne są otwory o dużej średnicy i sporej głębokości, używane są wiertła spiralne. Mają one specjalny stożek centrujący pozycjonujący oś obrotu, a wióry przemieszczają się otworem znajdującym się w środku i na obwodzie. W sytuacji, gdy potrzebne są otwory o dużej średnicy, lecz niewielkiej głębokości używa się wierteł płaskich. Ostrza są w nich umieszczone na czołowych krawędziach płaskiego elementu roboczego.
Co wyróżnia wiertła do betonu i ceramiki budowlanej?
Wiertła przeznaczone do betonu i ceramiki budowlanej mają podwójne krawędzie tnące wykonane zwykle z węglików spiekanych, gdy pracują z udarem lub nasypu diamentowego, jeżeli nie jest on używany. Są one dostępne z różnymi typami mocowań – walcowym przeznaczonym do głowic zaciskanych lub SDS, tj. wykorzystujących mechanizm szybkiego mocowania. Wiertła SDS występują w dwóch odmianach – jako SDS Plus o średnicy 10 mm i 4 wyżłobieniami po bokach chwytu lub SDS Max ze średnicą 18 mm i 6 wyżłobieniami w chwycie, które są przeznaczone do pracy z większymi momentami obrotowymi.
Czym charakteryzują się wiertła do metalu?
Wiertła do metalu to grupa o dużym zróżnicowaniu pod względem konstrukcji i używanych materiałów. Najpopularniejsze są wiertła monolityczne, tj. zbudowane z jednego elementu. Istnieją jednak też wiertła składane, z wymiennymi płytkami lub modułowe z wymienną głowicą. Zależnie od twardości materiału wykorzystuje się w nich stal szybkotnącą HSS, a także węgliki spiekane, cermetale czy diament syntetyczny bądź azotek boru. Firma Henryk Karolewski Hurtownia Art. Metalowych sprzedaje wiertła do różnych zastosowań i o rozmaitej charakterystyce przeznaczone do pracy z metalem, drewnem oraz materiałami ceramicznymi i betonem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana