Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak wybrać najlepsze meble dziecięce?
Meble dziecięce muszą spełniać określone wymagania. Rodzice często stają przed dylematem, w co wyposażyć pokój swojej pociechy. Dlatego przychodzimy na pomoc i prezentujemy ten poradnik. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli dla dziecka. Dowiedz się, czego unikać podczas urządzania przestrzeni. Poznaj rozwiązania, które uchronią cię przed dużymi kosztami. Zobacz nasze wskazówki!
Jakie powinny być meble dziecięce?
Dobre meble dziecięce spełniają kilka ważnych warunków. Jakich? Przede wszystkim są:
funkcjonalne — odpowiadają potrzebom dziecka na różnym etapie jego życia,
bezpieczne — szukaj modeli, które nie mają zbyt ostrych kantów i elementów; wybieraj naturalne materiały (np. drewno sosnowe),
wytrzymałe — podczas zabawy zdarza się, że maluch na coś wpadnie, uderzy w coś czymś, czy coś rozleje,
dopasowane do pomieszczenia — powinny zostawiać przestrzeń do zabawy i ruchu.
Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden, ważny dla rodzica aspekt. Im bardziej meble są neutralne, tym dłużej dziecko będzie ich używać. Łóżko w kształcie zamku lub samolotu jest dla dziecka bardzo atrakcyjne. Z czasem jednak może mu się znudzić. Poza tym, cały czas rośnie. Dlatego lepiej kupić zwykły mebel, najlepiej z opcją zmiany długości. Podobnie sprawa ma się z kolorowymi mebelkami. Do pewnego etapu dziewczynka z przyjemnością będzie otwierać swoją różową szafę z “sukniami”. Nadejdzie jednak taki czas, kiedy zamarzy się jej bardziej uniwersalny wystrój wnętrza. Zbyt wiele kolorów powoduje przebodźcowanie u młodych ludzi. To źle wpływa na ich rozwój.
Jakie meble do pokoju dziecięcego kupić?
Pokój niemowlaka nie jest taki sam jak kilkulatka czy nastolatka. Domeną człowieka jest gromadzenie przedmiotów. Starszemu dziecku przyda się więcej miejsc do przechowania. Warto mieć to z tyłu głowy. Opłacalne jest więc kupienie od razu pojemnej szafy z półkami. Nie jest zbyt dobrym pomysłem kupowanie wysokiego biurka na przyszłość. To znaczy — małe dziecko powinno mieć przestrzeń do nauki dopasowaną do swojego wzrostu. W innym wypadku może się nabawić problemów z postawą. Najlepiej, kiedy meble dziecięce mają opcję regulacji.
Korzystnym rozwiązaniem jest nabycie zestawu mebli dziecięcych modułowych. Ułatwi ci to aranżację. Samo dziecko będzie mogło przestawiać szafki, komody według własnych preferencji. Pojedyncze meble powinny być uniwersalne. Do nazbyt dziecięcych elementów trudniej będzie coś w przyszłości dodać. Będziesz wręcz zmuszony wymienić całość. Nie bez powodu wiele osób stylizuje dzisiaj pokoje dla dzieci jak dla dorosłych. Kiedy meble są tłem, zostaje więcej miejsca dla dodatków. Umiar jest z reguły zdrowy.
Dlaczego meble dziecięce drewniane są dobrym pomysłem?
W modzie jest dzisiaj naturalność. Dlatego drewno cieszy się obecnie ogromną popularnością. Rodzice chętnie wybierają na przykład meble dziecięce skandynawskie. Ich wyróżnikiem jest właśnie to, że pochodzą z przyrody. Godne uwagi są meble wykonane z sosny. Cechują się wytrzymałością i lekkością. Świetnie prezentują się w minimalistycznych wnętrzach. Co więcej, możesz je sam pomalować. Wystarczy tylko kupić farbę do drewna.
Czym pomalować meble dziecięce?
Czasami surowy materiał lepiej złagodzić jakimś kolorem, choćby neutralnym. Jaka powinna być więc farba do mebli dziecięcych? Szukaj takiej, która jest bezpieczna i najlepiej naturalna. Sprawdzaj, czy produkty mają w związku z tym niezbędne atesty. Unikaj agresywnych farb o mocnym zapachu. Alternatywą są okleiny do mebli.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana